Областният управител с поздравителни адреси до победителите в областното първенство по футбол

31/5/2015

Приключи футболното първенство на област Силистра. При мъжете два от четирите най-добри отбора са от община Ситово. В крайното класиране ФК „Спортист” – село Кайнарджа е областният шампион при мъжете, на второ място е ФК „Вихър” – село Любен, трети е ФК „Червена звезда” - град Дулово, а ФК „Добруджа” е на четвърто място. При юношите младша възраст № 1 е отборът на ФК „Червена звезда” – Дулово. втори е ФК „Раковски 2005” – село Калипетрово, трети – ФК „Релакс” – село Овен, четвърти е ФК „Левски 96” – град Главиница.
              ФК „Спортист” – село Кайнарджа и ФК „Вихър” – село Любен играха пред рекордна публика от 3 000 души на ст. „Луи Айер” в град Силистра. Мачът бе предаван пряко по Канал 3 със спомоществователството на община Силистра и над 30 рекламодатели от национален и регионален мащаб. На практика това е първият финал от областно аматьорско футболно първенство, видян в националния телевизионен ефир "на живо".
                Финалният двубой, както и мачът за трето място между ФК „Червена звезда” и ФК „Добруджа” – село Искра, завършиха с еднакъв резултат – 1:1. И в двата мвача победителите отбелязаха по три победни дузпи, докато съперниците им пропуснаха същия брой наказателни удари.
            Призьорите бяха наградени с купи, победителите – и с медали, раздадени от името на РС на БФС с председател Георги Нарлев бяха и награди в индивидуални категории, вкл. за спортсменство. За всеки от осемте отбори – от първо до четвърто места както при мъжете, така и при юношите, имаше поздравителни адреси от името на г-н Стоян Бонев – областен управител на област Силистпра.